13. a 14. října se uskuteční Světový víkend dívčího hokeje

13. a 14. října se uskuteční Světový víkend dívčího hokejeV sobotu 13. října a v neděli 14. října 2012 se uskuteční Světový víkend dívčího hokeje, pořádaný Mezinárodní hokejovou federací IIHF. V jeho rámci proběhne ve 30 zemích celého světa více než 300 akcí, jejichž cílem je propagace ženského hokeje a nábor nových hráček. Vedle zemí s velkou tradicí ženského hokeje jako jsou Kanada, Spojené státy, Finsko nebo Švédsko se k iniciativě IIHF připojili i více méně exotičtí partneři jako Argentina, Austrálie, Hongkong, Macao, Malajsie, Mexiko nebo Turecko.
 
 Na území České republiky budou součástí Světového víkendu dívčího hokeje utkání nejvyšší ženské soutěže HC Litvínov – SK Karviná, které se hraje v sobotu 13. října 2012 od 19:00 hodin na Zimním stadiónu Ivana Hlinky v Litvínově a HC Kladno 2001 – SK Karviná, které se hraje v neděli 14. října 2012 od 10:00 hodin na Městském zimním stadiónu v Kladně. Dívky, které mají o lední hokej zájem, stejně jako jejich rodiče si budou moci prohlédnout zázemí stadiónů a pobavit se o ženském hokeji s přítomnými trenéry a funkcionáři, případně se zúčastnit doprovodných akcí během přestávkového programu.Ženský lední hokej je jedním z nejrychleji rostoucích sportovních odvětví na světě. Například v Kanadě se mu věnuje téměř 86 000 a ve Spojených státech téměř 66 000 registrovaných hráček. V loňském roce, kdy IIHF pořádala Světový den ženského hokeje poprvé, se ho ve dvaceti zemích světa zúčastnilo více než 4 000 účastníků.

Ženská hokejová reprezentace České republiky vybojovala v letošním roce historický postup do elitní divize světového šampionátu, která se bude hrát v dubnu 2013 v Ottawě. Ještě před tím absolvuje výběr trenéra Karla Manharta v únoru 2013 olympijskou kvalifikaci v německém Weidenu. Hokejistky do osmnácti let čeká na přelomu roku 2012 a 2013 elitní skupina mistrovství světa ve finském Vierumäki. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.