Nábor

HC 2001 Kladno pořádá nábor nových hráček

Lední hokej, nejoblíbenější sport u nás, není pouze mužský sport!
A co teprve na Kladně! Pokud je co Čech to muzikant, pak co kladeňák to hokejista!
Nikde v republice není taková líheň hokejistů jako na Kladně!
Holky nedejte se zahanbit!
Přijďte dokázat, že kladeňáci bez rozdílu pohlaví mají hokej v genech!
Čím dříve začnete, tím je větší šance uplatnit se v chlapeckých týmech. Již dnes v těchto týmech hraje velká část našich děvčat a patří u chlapců k oporám.                                                                                                                                       
Přiďte rozšířit kladenský tým!
Přijďte se učit od českých ženských hokejových hvězd!
Skončete s nudou!
Potřebujete jen brusle, chuť hrát hokej a ZATELEFONOVAT
Začínáme už v květnu

Kontakty:
František Bárta – 603232313 bartaf@seznam.cz

Vše co chcete vědět a bojíte se zeptat

Tato stránka je ve stálé výstavbě a bude obsahovat podstatné informace o tom, jak se stát hráčkou ledního hokeje zde v České republice, nejlépe pak na Kladně. Informace zde jsou všeobecné a mohou platit v některých klubech pouze částečně, berte je pouze jako obecné, konkrétní informace je vždy nutné si domluvit s trenéry/hráčkami jednotlivých klubů.
Ale zpět k otázkám
V kolika letech dívky začínají s hokejem?
To je velmi individuální. Dívčí hokej jako takový v České republice neexistuje. Funguje zde pouze soutěž žen, kde hrají hráčky zpravidla od 14 let. Nejsou však výjimkou hráčky mladší, v sezóně 2005/2006 hrála například za Brno dívka 9 letá.
Mojí dceři je 6 let, může začít s hokejem?
Odpověď zní ano. V takovém případě doporučujeme dceru zařadit do chlapecké přípravky, kde získá hokejové základy. Se zařazením do přípravky zpravidla není žádný problém. Pokud bude dcera šikovná (a děvčata zpravidla bývají), má šanci se uplatnit v chlapeckém družstvu. Dívky, které začínají u chlapců většinou získají základy velmi kvalitní. Do ženské kategorie pak přecházejí zpravidla, v 5.-9. třídě.
Pokud k chlapcům dceru dát nechcete, může samozřejmě začít u děvčat v přípravce. Nevýhodou je doba tréninků a menší počet hráček, které jsou na stejné výkonnostní úrovni
Mojí dceři je 10 let, může začít s hokejem?
Odpověď zní ano. I zde se dá dcera zařadit do přípravky k chlapcům. Zde začne trénovat, přivykne trénikovému rytmu a tempu. Zařazení do chlapeckého týmu se ale zřejmě nedočká. Většinou platí, že stačí rok v přípravce a dcera může přejít do žesnkého družstva, kde bude pokračovat v přípravě a postupně se začleňovat do kolektivu.
Opět platí, že dcera může začínat u dívek, ale pro její rychlejší pokroky doporučujeme chlapeckou přípravku
Je mi 14 let, mohu začít s hokejem?
Odpověď zní ano. V tomto věku začínala většina dnešních ligových hráček. V tomto případě budeš trénovat ve skupině začátečnic u dívek, pokud budeš moct pak taky v přípravce chlapců. Mimochodem, Jiří Dopita začínal s hokjem ve 13.
Je mi 20+ let, mohu začít s hokejem?
Odpověď zní ano. Samozřejmě, že to bude těžší. Víme, že žádný učený z nebe nespadl, a snaha, píle a trpělivost růže přináší. V prvním období tě ale čekají spíš ty trny, v televizi to bruslení vypadá jednoduše a hokej není veřejné bruslení.
Jak mně přijmou ostatní děvčata?
Pokud budeš hrát jako Jágr, budou tě nosit na rukou :-). Ale vážně. Atmosféra v ženském družstvu je k nováčkům velmi velmi vstřícná. Děvčata prostě mají trošku jiný přístup než chlapci. O zapadnutí do kolektivu rozhodně nemusíš mít starost. Nikdo se ti nebude smát, že něco neumíš, děvčata vědí, kolik úsilí stojí se něco pořádně naučit
Jak časté jsou tréninky?
Teď budu mluvit o Kladně. V květnu a červnu probíhá letní příprava a tak jsou tréninky 3x týdně „nasucho“, tedy běhání, míčové hry, nácvik obratnosti, zvýšení fyzické kondice. Pravá hokejová sezóna začíná v polovině prázdnin, kdy se jde na led. Od září do konce března pak běží soutěžní sezóna, v jejím průběhu jsou zpravidla 3 tréninky za týden. Tahle frekvence je dostatečná k mírnému pokroku, část děvčat trénuje i mimo tyto 3 tréninky
Kolik peněz stojí hokej?
Lední hokej je krásná, ale i finančně náročná hra. Naštěstí si zde na Kladně platíme jen malou část rozpočtu, vetšinu pokrývají sponzoři a díky za to. Příspěvky v oddílech jsou různé, u nás na Kladně činí 600,- za měsíc. Co se týká výstroje, ta je dražší, ale dá se nakoupit z druhé ruky. Hokej hrají jak hráčky finančně dobře zajištěné, tak i studenty.
Jaká je moje perspektiva v ženském hokeji?
Pro začátečnice je prvním stupněm zařazení do ligového kádru. Na to se ale musíš něco naučit. Co dále? Je zde možnost kvalifikovat se do některého výběru, ať do reprezentace do 18-ti let, tak i do „A“ reprezentace. Naše „A“ repre hraje MS Divize II, kde se umísťuje okolo 3. místa. Kádr se ale posiluje a repre bude zcela jistě útočit na účast v Divizi I, která by nám zajistila účast na OH.
Některé české hráčky hrají ligu z zahraničí, konkrétně ve Švýcarsku, Německu, USA a Kanadě.                                                                                                                                                 Jaká perspektiva v ženského hokeje u nás?
Ženský hokej je v České republice zatím podceňovaný sport, který ale nabírá na síle. Prakticky všude jinde, než v postsocialistických zemích je tento sport velmi podporován, což je vidět i na OH. I my se k tomuto trendu začínáme blížit. Svojí účastí máš možnost podpořit rozvoj tohoto sportu u nás
Mimochodem, v hokejové síni slávy v Torontu, je mužský a ženský hokej postaven na stejnou úroveň. A perlička na závěr: Lord Stanley, který věnoval pohár vítězi hokejové soutěže, o který se bojuje již více než 100 let měl dceru a syna. A kdo z nich hrál hokej? OBA!!!!
Je hokej vhodný sport pro dívku?
Jednoznačně Ano. Tedy, jak jsem již psal výše, hokej je pro dívku stejně vhodný jako třeba basketbal nebo volejbal. Neobstojí námitka tvrdosti tohoto sportu, protože pro ženský hokej jsou upravena pravidla tak, aby nedocházelo ke zbytečným zraněním. A navíc proti tobě nehraje žádný 100kg chlap, ale zase dívka. To umožňuje, aby u nás v lize hrály i velmi mladá děvčata, proti ženám, kterým je i přes 30 let.
Hokej hrají jen mužatky!
Podívej se na fotky našeho týmu. Podívej se na jiné stránky věnované ženskému hokeji. Uvidíš normální děvčata, která se věnují svému sportu. Hraním hokeje se z tebe mužatka nestane!
Jak a kdy mám začít?
Začni tím, že zvedneš telefon a zavoláš. Kontakty jsou uvedeny níže, nebo i jinde na těchto stránkách. Ideální čas k začátku je právě teď – nová sezóna začíná letní přípravou již v květnu. Seznámíš se s děvčaty, zažiješ tréninky … Uvidíš, zda ti pravidelný sport něco dává. No a pak uvidíš, zda v polovině prázdnin nazuješ brusle a opřeš se do puku spolu s dalšími 20 kamarádkami.
Nejsem z Kladna, kde můžu začít?
Téměř v každé oblasti ČR, s výjimkou jižních Čech jsou hokejové oddíly žen. Podívej se na http://www.hokej.cz, kde se dozvíš v sekci ženský hokej, který klub máš nejblíže. Jsou tam i odkazy na vedení klubu, kde ti jistě rádi poskytnou další informace. I my jsme ochotní poskytnout další informace a kontakty na kluby, takže pokud se ti nechce něco shánět         (i když to o něčem vypovídá!) zavolej na naše čísla, kontakty a další podrobnosti sdělíme
V jakém klubu začít?
Speciálně pro Pražandy
V Praze a okolí Prahy je 5 klubů: Slávie Praha, Kladno, Beroun, Kobra Praha a Neratovice. Z toho v Praze je pouze Kobra Praha. Než někde „zaklepeš“, informuj se nejdůležitějších kriteriích pro tvůj růst. Pokud bych se rozhodoval já, jako hlavní kritéria bych si stanovil:
1. Kvalita tréninků
2. Přístup k výchově
3. Vzdálenost na dojíždění.

32 komentářů u Nábor

 1. Radek Tomasco napsal:

  Hezké vebovky a pěkné výsledky. Jen tak dál,držíme palce a na dálku fandíme. Radek a Šarlota Tomasco

 2. Adela Borikova napsal:

  Dobrý den, je mi 15 let a moc by jsme s kamarádkou chtěli hrát hokej. Bydlíme poblíž Berouna, ale nikde nemohu najít informace o naboru. Mohli by jste mi prosím poradit?

 3. ....... napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat je hokej pro dívky i v Jihočeském kraji? Předem děkuji za odpověď.

 4. Kristýna napsal:

  Dobrý den je někde nábor hokejistek poblíž Brna ? :) děkuju za odpoved‘.

 5. Katka napsal:

  Dobrý den, je mi 14 let a nejsem si jista, že mi rodiče hokej dovolí a zaplatí. Co mám dělat? Jsem z Prahy.

 6. :)... napsal:

  Dobrý den
  Chtěla bych začít s hokejem a
  chci se zeptat na klub v Jihočeské kraji??
  Děkuji za odpověď :) !

  • František Bárta napsal:

   Ahoj.

   V jižních Čechách žádný dívčí hokejový klub není. Záleží odkud jsi a kolik Ti je let. Nejbližší je v Plzni a v Berouně. Amatérské týmy jsou v Sedlčanech a Dublovicích. Jestli chceš, tak mi pošli telefon a já Ti zavolám a můžeme se pobavit.

   Franta

 7. Adel C. napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je poblíž mého bydliště nějaký hokejový klub, kde by trénovali i dívky? Chtěla bych s hokejem začít. Ale jsem úplný začátečník. Je mi 17 let a jsem z Mladé Boleslavi. Děkuji :)

  • František Bárta napsal:

   Ahoj. Nejbližší kluby, kde se hraje dívčí hokej jsou v Roudnici nad Labem, Lovosicích, Liberci a nově vzniká v Jičíně.
   Franta

 8. Daniela Adámek napsal:

  Je nějaký hokejový klub v moravskoslezském kraji?? Predem Děkuji za odpověď

 9. Daniela Adámek napsal:

  Dobrý den, je také nějaký klub v moravskoslezském kraji? Předem díky za odpověď

  • František Bárta napsal:

   Omlouvám se, že odpovídám až nyní. Byl jsem v nemocnici. Na severní Moravš jsou kluby v Uničově, Karviné a v Opavě.

 10. Lenka napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli by bylo u mě ještě možné začít hrát hokej, když je mi už 14 let a jsem začátečník..

  Děkuji :)

  • František Bárta napsal:

   Ahoj Lenko, začít se samozřejmě dá. Je to o talentu a o chuti. Napiš mi na můj e-mail: bartaf@seznam.cz a probereme to.
   Franta

 11. natálie napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu začít s hokejem, když je mi 14 let a v bruslení jsem docela špatná. Jestli by mě to v klubu naučili. Děkuji moc

  • František Bárta napsal:

   Ahoj. Začít se dá i ve 14. Na reprezentaci to nebude :-), ale některé kluby mají prostor Tě hokej naučit. Napiš odkud jsi a potom Ti mohu dát nějaké kontakty.
   Franta

   • natálie napsal:

    Děkuji za odpověď. Jsem z Prahy

    • František Bárta napsal:

     Ahoj. Tak se obrať na Veroniku Hůlkovou 731184342 vede klub ESA Praha nebo na Pana Zenkra. Telefon 603395995. Vede klub Kobra Praha. Franta

 12. Radek Pelíšek napsal:

  Dobrý den ,měl bych zájem o informace ohledně dívčího hokeje na Kladně ,na koho se obrátit. Dcera je ročník 2006, sportovně nadaná ,bruslící .
  Předem děkuji za odpověd. S pozdravem Radek Pelíšek Buštěhrad 737 230 027

  • František Bárta napsal:

   Dobrý den. Ozvěte se na můj telefon 603232313. Sekretář klubu František Bárta

 13. Alžběta napsal:

  Dobrý den,
  Měla bych otázku. Je mi 24 let, je možnost začít hrát hokej? Kdy je podle vás nejlepší začít (jaký měsíc).

  Děkuji za odpověď.
  Alžběta Laubová

  • František Bárta napsal:

   Ahoj, popravdě řečeno na vrcholovou hru to nebude. Doporučil bych nějaký klub, který hraje nižší soutěž. Potřebuji vědět odkud jsi. Zavole mi a domluvíme se. 603232313
   F.Bárta

 14. Monika napsal:

  Dobrý den,
  Je mi 15 a jsem u Neratovic.
  Nevíte kde nejblíže by se dalo hrát?
  Bohužel se bojím že v Neratovicích není dívčí tým.

  Děkuji

  • František Bárta napsal:

   Ahoj. Nejbližší tým hraje v Roudnici nad Labem.

   • Monika napsal:

    Ahoj,
    děkuji každopádně má cenu v 15 začínat?

    • František Bárta napsal:

     Tam záleží, jest-li umíš bruslit a na talentu. Za zkoušku to stojí. Obrať se tam na pana Dudka.

 15. František Bárta napsal:

  Ahoj. Tréninky uvidíš na našich stránkách na pravé straně „Rozpis ledové plochy“. Zastav se na úterním tréninku a budeš se muset dohodnout s trenérem. Na páteční tréninky to možné nebude kvůli předzápasové přípravě.

 16. Ruby napsal:

  Dobrý den,
  je mi 16 let a vyzkoušela jsem basketbal, házenou, tenis a mnoho dalších. Problém je v tom, že mi žádný z nich úplně neseděl a bruslení mě opravdu baví. Nevýhoda je, že jsem z Jihočeského kraje a nejserm si jistá, zda v okolí je nějaký hokejový klub

  • František Bárta napsal:

   Dívčí klub je přímo v Č. Budějovicích. Doptáš se na zimáku.

 17. Ady napsal:

  Dobrý den
  Chtěla bych začít hrát hokej ,je mi 15 let.Jsem z Kladna ,chtěla bych se zeptat zda to má ještě cenu ho začít hrát ,jinak brusit moc dobře neumím ?

  • František Bárta napsal:

   Ahoj,
   to je docela problém. Dnes děvčata s bruslením začínají v pěti letech. V patnácti už máš velikou a nedohonitelnou ztrátu.

Komentáře nejsou povoleny.