2. zápas o bronz

2.3.2013  Kladno – Litvínov  3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

 Odvetný zápas se po týdnu odehrál na kladenském ZS. Očekával se nervózní a vyrovnaný zápas, ve kterém šlo o hodně. Kladno v případě vítězství by získalo bronz a Litvínov by musel nastoupit do baráže proti vítězi duelu Plzeň 1929 – Vsetín, kde je stav série 1:1. (dnes hrají poslední zápas). Kladno poprvé v sezóně hrálo na 3 pětky. Protože se sešlo více obránců, tak Jančová a Knotková hrály v útoku. Jančová spolu s Vopravilovou vytvořily výborný tandem.

Zápas začal v rychlém tempu a hráčky Litvínova měly lehkou převahu, ale Hanka v brance vše zdárně pochytala. Ani Kladnu se nepodařilo své šance využít.

Třetina: 0:0

Střely na branku: 9:11

Druhá třetina začala pro Kladno stejně jako v Litvínově a ve 22. minutě po ose Kleknerová, Jančová, která nahrála přesně na hůl volné Vopravilové před branku a bylo to 1:0. Ve 28. minutě dostalo Kladno možnost hrát přesilovou hru 5:3 a po nahrávce od Kuželové dorazila podruhé do sítě puk Jančová, které se v útoku opravdu dařilo. V této třetině byla převaha jasně na straně domácích. Ve 38. minutě hostující Forejtová lobem přehodila Nenadálovou a bylo to 2:1. Za 40 sekund Marková od modré žabkou, kterou gólmanka podcenila, uzavřela účet druhé třetiny na 3:1.  

Třetina: 3:1

Střely na branku: 15:12

Třetí třetina začala náporem domácích. Až v 53. minutě se poprvé nepodařilo uhlídat nejlepší hráčku Litvínova Lédlovou a ta snížila na 3:2. Litvínov se dál snažil o vyrovnání, ale příliš velký individualismus a ani závěrečná power-play jim nepřinesl požadovaný efekt. 

Třetina: 1:2

Střely na branku: 9:12

Vyloučení: 5:7

Vyžití: 1:0

Sestava: Nenadálová, Marková, Kozlerová, Jančová, Knotková, Charvátová, Neissová, Vaňoučková, Pavelcová, Vopravilová, Tomasco, Neubauerová, Kuželová, Kučerová, Kleknerová a Szelongová.

Stav série hrané na 2 vítězné zápasy 2:0

Kladno získalo bronzové medaile

Video ze zápasu

 http://youtu.be/d5nhZyv3Nwk
http://youtu.be/CreCs3jJ8MM
http://youtu.be/-69jti23WFU
http://youtu.be/9JH6u7AzCi0
http://youtu.be/JgLmr9MNOmU

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.