1. zápas o bronz

23.2.2013  Litvínov – Kladno   3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

stav série 0:1

Večerní zápas v Litvínově začal s mírným zpožděním, protože nepřijel žádný delegovaný rozhodčí. ČSLH jasně ukazuje, jaký mají zájem o ženský hokej. Zápas začal rozhodčí jeden a byl to opět onen rozhodčí, který si vytváří vlastní hokejová pravidla. V průběhu první třetiny dorazil ještě jeden rozhodčí, který rovněž zápasu nepomohl.

První třetinu, Litvínov v plné sestavě začal silným náporem. Kladno dobře bránilo a při protiútocích se snažilo vstřelit branku. Nenadálová v brance za podpory obrany chytala dobře a udržela čisté konto.

Třetina: 0:0

Střely na branku: 11:7

Druhá třetina začala pro Kladno lépe a ve 22. minutě nahrála Noemi Kučerové a ta vstřelila první branku zápasu. 0:1.  Radost z vedení trvala pouze 5 minut, když Litvínov během 22 sekund obrátil vývoj zápasu na 2:1. Ve 32. minutě Vopravilová srovnala na 2:2. Utkání mělo silný náboj. Přispěl k tomu boj o medaili a špatný výkon rozhodčích.

Třetina: 2:2

Střely na branku: 11:8

Třetí třetině gradovala a ve 46. minutě šel Litvínov do vedení 3:2. Na závěr zápasu měl trenér připravenu specialitu, kterou děvčata splnila na 200%. V 59. minutě ujela Vopravilová, nahrála  Kuželové a ta srovnala na 3:3. Za dalších 14 sekund se situace opakovala v obráceném gardu a Vopravilová otočila zápas pro Kladno. Litvínov se pokusil srovnat při power play, ale Kladno bylo silně proti a odvezlo si z Litvínova důležitou první výhru v boji o medaili.