11. kolo základní části

24.11.2012   Litvínov – Kladno    3:6 (0:1, 3:2, 0:3)

Od první třetiny večerního zápasu v Litvínově bylo v očekávání, jak si povede 10 kladenských hráček proti 16 domácím. Od začátku se oboustranně hrál rychlý hokej za asistence jednoho rozhodčího (oficiálně delegovaní rozhodčí se nedostavili???), ke kterému se v průběhu zápasu přidal ještě jeden, ale jak se ukázalo, bylo by lépe, kdyby zůstal doma u televize, protože tam by nic nezkazil. Za pochodu vymýšlel nová pravidla hokeje a trestal nevídané. Za sevření puku, ale bez následného pohybu hráčky, udělil 2 minuty hostující hráčce. Po konzultaci s ním, nám sdělil, že pouze „blbci“ to nepískají. V 8. minutě se Vopravilová prokličkovala až před brankářku a Kladno šlo do vedení.

Třetina 0:1

Střely na branku: 14:14

Druhá třetina opět probíhala v rychlém tempu a strhla se docela slušná přestřelka. Ve 23. minutě Litvínov srovnal skóre, ve 25. Vopravilová po samostatné akci dostala Kladno znovu do vedení, ve 29. Rozhodčí nařídil proti Kladnu TS a navíc vyloučil Knotkovou na 10 minut za komentář a Litvínov znovu srovnal na 2:2 a za další 3 minuty šel dokonce do vedení 3:2. Pavelcová ale za dalších 23 sekund po asistenci od Vopravilové a Jančové uzavřela skóre třetiny na 3:3. Půlminuty před koncem třetiny opět zaúřadoval rozhodčí a během 6 s vyloučil 2 hráčky Kladna.

Třetina: 3:2

Střely na branku: 13:12

Ve třetí třetině bylo nasazení hráček ale i rozhodčích úplně stejné. Kladno přestálo 1 a půl minuty trvající oslabení bez úhony. Jediný čárový rozhodčí musel být třikrát hostující lavičkou poslán na správné místo pro vhazování, protože se vůbec neorientoval a výkonem se zařadil k hlavnímu rozhodčímu. Vopravilovou vyloučil na 5 minut plus OK po té, co byla naražena před rozhodčím na mantinel a když rozhodčí netrestal, tak sekla protihráčku do nohy. Jeho komentář: „Za oplácení“. Takže se přiznal k tomu, že viděl i předcházející zákrok, který netrestal. Tato třetina by se dala vyjádřit Litvínov : Neubauerová 0:3, která dala během 10 minut klasický hattrick. Nejdříve v oslabení ujížděla a po faulu na ní sama proměnila TS 3:4. Za další 4 minuty po přihrávce od Tomasco a Jančové zvýšila na 3:5 a za dalších 6 minut při power play dala zápasu tečku na 3:6.

Třetina: 0:3

Střely na branku: 16:9

Vyloučení: 6:10

Sestava: Nenadálová, Knotková, Spilková, Jančová (0:2), Kučerová, Kiribuchi, Vopravilová (2:1), Tomasco (0:1), Pavelcová (1:0), Neubauerová (3:0), Kuželová

Co dodat?

Neschopnost svazu zajistit rozhodčí, natož kvalifikované. Tito evidentně ženský hokej viděli poprvé a zákaz hry do těla jim nic neříká.

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.