8. kolo finálové části

18.2.2012   Vsetín –  Kladno   2:7

Do Vsetína cesta vlakem proběhla bez problémů. Velký dík patří kapitánce domácích Janě Špokové,  která nám odvezla na ZS vlastním a ještě jedním zapůjčeným vozem výstroj a po zápase opět na nádraží. Po cestě na ZS (cca 500 metrů) probíhala intenzivní rozcvička formou koulování hlavně na trenéra. To nastolilo výbornou pohodu, která se přenesla i do zápasu. Tento zápas byl zároveň Českou premiérou v přímém vysílání přes internet.

 Již v první minutě byla domácí hráčka vyloučena na 2 minuty. Kladnu ale tradičně přesilové hry moc nejdou, takže vysvobození přišlo na začátku 3 minuty, kdy na trestnou šla hráčka Kladna. Ani domácí ze své přesilové hry nic nevytěžil. V 5 minutě ujela po pravé straně po přihrávce od Knotkové Kuželová a hezkým blafákem poslala Kladno do vedení 0:1. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale ze hry mělo více Kladno díky kombinační hře. V 7 minutě byla vyloučena opět domácí hráčka a po minutě po asistenci od Charvátové a Novákové zvyšovala důrazně hrající Knotková 0:2. Kladno mělo stálou převahu. Vsetín zahrozil pouze z brejku, se kterým si Nenadálová v brance poradila. V poslední minutě první třetiny šlo Kladno do oslabení a v něm ujela Vopravilová přes tři hráčky soupeře, ale její snahu o zvýšení zmařila spojnice brankové konstrukce.

Třetina 0:2, střely na branku 8:12

 Ve druhé třetině Vsetín dohrával přesilovou hru a ve 21 minutě se jim podařilo snížit na 1:2. Za necelou minutu Pavelcová poslala Nováková do rychlého brejku Novákovou a ta zvyšovala na 1:3. Ve 25 minutě po další hezké akci Kuželová na Vopravilovou a zpoza brány rychlá zpětná přihrávka na volnou Šťastnou 1:4. Vsetín se dostával do protiútoků velmi sporadicky, ale dobře fungující obrana si dokázala poradit. Ve 28 minutě Knotková po přihrávce od Novákové a Pavelcové dávala již na 1:5. Ještě v téže minutě šlo Kladno do dalšího oslabení, při kterém se domácí nadechovaly ke zkorigování výsledku, ale Nenadálová čelící několika následným střelám nedovolila projít za svá záda a svůj tým podržela. Kladno se dostalo opět k přesilové hře, při které Nováková nabila na modrou Charvátové, které pomohla před brankou clonící Pavelcová a bylo to 1:6. Další příležitost mělo Kladno při přesilové hře 5:3, ale bez efektu. Před koncem třetiny šlo do oslabení Kladno a domácí párkrát ohrozily branku Kladna. Potom byla vyloučena i domácí hráčka a při hře 4:4 Vsetín snížil na 2:6.   

Třetina 2:4, střely na branku 9:18

 Ve třetí třetině pokračovalo Kladno ve své hře a kontrolovalo průběh utkání, i když téměř polovinu třetí třetiny hrálo v oslabení. Vsetínské šance ale Nenadálová zlikvidovala. Ani oslabení Kladna 3:5 Vsetín nevyužil. Účet utkání uzavřela kapitánka Šťastná v 52 minutě při oslabení po přihrávce od Kuželové 2:7.

Třetina 0:1, střely na branku 6:10

 Třetiny: (0:2, 2:4, 0:1)

Střely: 23:40

Vyloučení 7:9, využití 0:2, oslabení 0:1

Diváků: 24

Branky a nahrávky: Šťastná 2:0, Knotková 2:1, Nováková 1:3, Kuželová 1:2, Charvátová 1:1,  Pavelcová 0:3,

Sestava: Nenadálová – Vlasjuková, Charvátová, Jančová, Cornová, Kozlerová – Šťastná, Nováková, Pavelcová,  Kuželová, Vopravilová, Neubauerová, Knotková.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.