6. kolo finálové části

4.2.2012  Karviná – Kladno  6:3

 Pro Kladno důležitý zápas, kvůli zachování naděje bojovat o titul. Taktika byla jasná. Nenechat se zatlačit a pokud možno diktovat hru.

 Karviná hned v 1 minutě poskytla příležitost přesilové hry, kterou po střele Markové tečovala již za 18 s do branky Vopravilová. Poté na pár minut Karviná zatlačila a v polovině 4 minuty se skóre otočilo ve prospěch domácích na 2:1. Kladno přidalo na tempu a prověřovalo domácí brankářku při častých nájezdech 2 na 1, ale nedařilo se zakončení. Až ve 13 minutě po úniku srovnala na 2:2 Kuželová. První třetina byla rychlá, plná šancí zápas měl výborný náboj. 

 Třetina 2:2, střely na branku 7:15

 Ve druhé třetině mělo Kladno převahu, ale bez efektu.  Za stavu 2:2 si v čase 39:47 hlavní rozhodčí uvědomil kudyže by se měl zápas ubírat a po svém si vyložil hákování Pavelcové na ujíždějící soupeřku. TS bylo nařízeno. Sice byly splněny 4 z 5 podmínek nutných pro nařízení TS, ale puk v té době neměla ani náhodou pod kontrolou. Nenadálová ale nájezd ustála a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

 Třetina 0:0, střely na branku 2:12

 Třetí třetina probíhala rovněž v rychlém tempu až do vyloučení ve 42 a další ve 43 Minutě Obrana dobře držela pozice a ještě v oslabení ve 45 minutě vstřelila naši 3 branku Nováková. Euforie z vedení trvala pouze 11 s. Zápas poté rozhodly 3 laciné branky v 50, 51 a 60 minutě.

 Třetina 4:1, střely na branku 16:15

 Třetiny: (2:2, 0:0, 4:1)

Střely: 25:42

Vyloučení 3:6, využití 1:1, oslabení 0:1

Diváků: 48

 Branky a nahrávky: Vopravilová 1:0, Kuželová 1:0, Nováková 1:0, Marková 0:1

 Sestava: Nenadálová – Kozlerová – Jančová, Marková – Charvátová, Šťastná, Nováková, Vopravilová, Knotková, Pavelcová, Kuželová, Cornová, Garažiová, Vlasjuková

 

Cesta tam a zase zpátky

Daleký soupeř nás vyzval na zápas již od 10:00. Tato trasa se opakuje téměř každý rok, ale v úplně jiných časech. Nejvýhodnější a osvědčený způsob dopravy je vlakem. Takže vstávat ve 2 hodiny ráno. Rodiče hráček nás odvezli do Prahy na Hl. nádraží na vlak s odjezdem 4:17 ráno, návrat v 19:50. Návrat domů 21:15.

 

 Shrnutí

 Potvrdila se známá pravda, že do Karviné se nejezdí vyhrávat. Ne pro to, že by domácí tým byl lepší, ale pro to, že režii hry bravurně zvládají místní rozhodčí s výborným hereckým ansáblem HC Karviná. Několik ukázkových skoků plavmo na led ohodnocoval hlavní rozhodčí p. Vojtěch Fiala za 2 minuty pro hosty, naopak reálné pády po hákování jej vůbec nezaujaly. Rovněž nedovolené bránění nebo hra tělem jej nechala úplně klidným. Čárovému rozhodčímu se zdála asi hra domácích příliš pomalá, tak jim ji pomáhal zrychlovat nepískáním icingu v útočném pásmu. Teprve po zápase se hlavní přiznal, že ženskou ligu ještě nepískal a o tom, že ženský hokej má nějaká omezení ani neví. Můžeme se domnívat, že vzhledem k jeho mládí se to ještě naučí.

 Během zápasu mne napadala velká spousta různých přívlastků na adresu rozhodčích, ale včas jsem si uvědomil, že by to vlastně bylo vůči těm přívlastkům nespravedlivé.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.