2. kolo finálová část

14.1.2012         Slávia Praha – Kladno         4:2

V druhém kole finálové části jelo Kladno těžkému soupeři do Slaného, za Slávií Praha. Hodinu před zápasem se sešlo pouze 9 hráček do pole a ze zdravotních důvodů nepřijela ani brankářka Šmardová. Trenér musel dojet ještě pro Natálku Dobrovodskou, která takhle těžký zápas ještě nehrála. Ta nahradila zraněnou Vopravilovou. Do branky se postavila Nenadálová, která rovněž takhle těžký zápas nezažila. K dispozici bylo 5 obránců a 5 útočníků. Trenér tedy nasadil do druhého útoku dlouholetou obránkyni Knotkovou.  Očekávání před zápasem se pohybovalo ve dvouciferném výsledku.

Ve 4 minutě hrála Slávia přesilovku, kterou rychle proměnila. Další změny skóre ve 13 a 20 minutě potvrzovaly naši obavu z výsledku. Děvčata se snažila, ale nedařilo se využít i jasné šance.

Třetina 3:0, střely na branku 11:2

Do druhé třetiny vstoupilo Kladno bez respektu a v 25 minutě ve vlastním oslabení snížila Kuželová po přihrávce od Novákové na 3:1. Další šance na snížení se nedařilo proměňovat a ve 34 minutě v oslabení Slávia zvýšila na 4:1.

Třetina 1:1, střely na branku 13:3

Do třetí třetiny nastoupily hráčky naprosto uvolněné a hned ve 41 minutě snížila Šťastná po přihrávce od Kuželové a Novákové na 4:2. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo. Pozitivním překvapením byly hned 3 hráčky: Dobrovodská, která ač nezkušená dokázala obětavou hrou zabránit několikrát soupeřkám přechod do protiútoku, Knotková v útoku díky svoji síle odvedla obrovský kus dobré práce a i když nedala branku, patřila k oporám týmu a v neposlední řadě Nenadálová (Bobeš) pochytala hodně šancí Slávie.

Třetina 0:1, střely na branku 10:3

Třetiny: (3:0, 1:1, 0:1)

Střely: 34:8

Vyloučení 5:4, využití 2:0 , oslabení 0:1

Diváků: 25

Branky a nahrávky: Šťastná 1:0, Kuželová 1:1, Nováková 0:2

Sestava: Nenadálová – Kozlerová – Jančová, Marková – Charvátová, Šťastná, Nováková, Kuželová, Knotková, Dobrovodská, Pavelcová

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.