13. kolo

20.11.2011

HC 2001 Kladno : TJ Tesla Pardubice 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

V posledním utkání základní části hostilo Kladno Pardubice. Oba týmy již měly zajištěn postup do finálové skupiny a tak šlo spíš o přípravu na další ostrá utkání.
Utkání začalo zostra, již ve 4. minutě propasírovala Kuželová puk mezi betony Hladíkové a Kladno vedlo. O minutu později vybruslila z rohu Malinská, ale Šmardová jí vyrovnat nedovolila. Pardubice si pak vypracovaly tlak při vyloučení Šťastné, nedokázaly jej však zúročit, stejně jako o pár okamžiků později Cimburková, jejíž střelu našla Šmardová v lapačce. Pak převzalo iniciativu znovu Kladno a hlavně Nováková, která nechala třikrát za sebou vyniknout Hladíkovou. Pardubice se dostávaly do rychlých protiútoků, šanci 2 na jednu ještě Pejzlová nevyužila a tak se mohla radovat na druhé straně Kuželová, která tentokrát Hladíkovou regulérně prostřelila a zvýšila vedení domácích. Kladno opět zvýšilo tlak, na Hladíkové postupně ztroskotala Pavelcová, Kuželová i Vacková. Kladno aktivní hrou donutilo hosty faulovat, přesilová hra domácích však byla výhodou pro hosty, když Pejzlová dojela vyhozený kotouč a propálila Šmardovou.
Druhou třetinu zahájilo Kladno velkým tlakem, hosté se stěží dostávali z vlastního pásma, Hladíková však stále držela jejich naděje. Tlak Kladna se stával bezzubějším, hostující hráčky bránily předbrankový prostor a začaly znovu vyrážet do protiútoků, únik dvě na jednu Šmardová zlikvidovala Čulíkové, dva samostatné úniky pak Pejzlové. Kladenské hráčky své šance zahazovaly nejen proti Hladíkové, ale i proti vystřídavší Frýbové. Co Kladno nedokázalo kombinacemi a velkými šancemi, povedlo se štěstím, když Vacková z nulového úhlu nahodila pardubické brakářce puk na záda a Kladno šlo do kabin s dvoubrankovým vedením.
Již po několika sekundách třetí třetiny unikla opět Pejzlová, při zakončení však byla zahákována a tak si mohla nájezd zopakovat v klidu. Ani jednou však na Šmardovou nevyzrála tak utkání mohlo pokračovat v zaběhlých kolejích, kdy Kladno tlačilo a Pardubice se snažily ohrozit domácí branku z rychlých protiútoků. Úspěšnější bylo Kladno, poté co Štastná trefila tyč, přišly chvíle Markové. Ta nejprve zlikvidovala nájezd dvě na jednu aby otočila hru do útoku a přihrála Kuželové na hattick. Hned v dalším střídání pak Marková projela středním pásmem a zamířila pod břevno, čímž překvapila hostující brankářku a završila celké skóre.
Čistě hrané utkání se divákům muselo líbit a posloužilo oběma družstvům jako kvalitní příprava pro souboje ve finálové skupině.
Jan Fiala

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.