12. kolo

19.11.2011

HC Profi Plzeň : HC 2001 Kladno 2:8 (1:1, 0:5, 1:2)

Karty před tímto utkáním byly jasně vyložené. Kladno mělo jisté druhé místo v základní skupině, naopak Plzeň pro udržení byť jen teoretické naděje na postup do finálové skupiny musela zvítězit v základní hrací době.
První třetina začala oboustranně svižně, ke střelám se však dostávaly pouze kladenské hokejistky, nejprve vyzkoušela Matějů v domácí brance Vacková střelo z úhlu, následně dvěma průniky Nováková. Skóre se změnilo v 5. minutě, když Vacková svoji další střelu po ledě umístila přesně k tyči. Velkou šanci na vyrovnání promarnila o 3 minuty později Staňková, když po dobře zvládnuté situaci dvě na jednu nedokázala přehodit už ležící Nenadálovou. Kladno pak hrálo svou první přesilovku, ale promarnilo ji ve středním pásmu. Na ledě přibylo sněhu a nepřesností, takže další větší šance přišla až na konci třetiny, kdy zbytečnou kličku poslední obránkyně přečetla Staňková a trefila se přímo do víka kladenské branky. Protože další střelu Zahálkové vykryla Nenadálová vyrážečkou, do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.
Plzeň do druhé třetiny nastoupila jako pokropená živou vodou, do šance se propracovala Kukačková ale Nenadálová opět použila svoji vyrážečku správně. Na druhé straně vyrazila do útoku Šťastná a zatímco její spoluhráčky mířily na střídačku, kladenská kapitánka zamířila tvrdě a přesně pod vyrážečku Matějů a Kladno znova vedlo. Od té chvíle se obraz hry proměnil. V brzy následující přesilovce trefila Pavelcová mezi betony a živá voda na Plzeň přestala působit. Již o minutu později trefila Nováková břevno, pak našla mezi kruhy osamocenou Vopravilovou ta zvýšila na rozdíl tří branek. Převaha Kladna pokračovala, do ojedinělého protiútoku se dostala Staňková, tentokrát však mířila vedle kladenské branky. A tak mohlo přijít potvrzení, v rozmezí 10 sekund se trefily Charvátová ( která v zápise o utkání byla nahrazena Knotkovou a protože špatně pískající rozhodčí Růžičková byla rezolutní a nedovolila opravu dle skutečnosti) a poté Vacková. V závěru třetiny se pak individuální akcí blýskla Zahálková, ale ani její střelu, ani následnou dorážku Nenadálová za svá záda nepustila.
Třetí třetinu zahájily plzeňské hráčky snížením, hra však neměla tempo z druhé třetiny a ani šance se nevyskytovaly. V polovině třetiny se prosmýkla obranou Nováková, její střelu Matějů ještě pokryla, na dorážku Pavelcové již však nedosáhla. Hra se znova rozproudila až v posledních 5 minutách, zavelela k tomu Nováková svým průnikem, který zlikvidovala Matějů, ta ale o chvíli později ale už nestačila na střelu Vackové do růžku a tak se Šárka radovala z hattricku. Stejný pokus na stejné místo vyzkoušela i Nováková o minutu později, tentokrát stál semafor na správném místě a tak, když Matějů zlikvidovala i nájezd Vackové, utkání skončilo vítězstvím hostí 2:8.
Jan Fiala

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.