Kladno dvojkolo 10.-11.9.

10.9.2011 Kladno – Plzeň 1929 6:1

Ve třetím kole do Kladna přijel soupeř z Plzně, který se vydal stejnou cestou jako Kladno a spoléhá především na hráčky, kterým je okolo 15 let. Plzni chyběla jejich nejlepší hráčka a na hře to bylo znát.

V první třetině mělo Kladno drtivý nápor, který se ale proměnil v přehlídku neproměněných šancí. V ten moment byla na hřišti absolutně nejlepší hráčkou soupeřova brankářka, která se překonávala. K první střele se soupeř dostal až v samém závěru třetiny. Takže skóre 2:0 bylo velmi milosrdné. Střely 21:3. Druhá třetina vypadala úplně stejně. Kladno se opět nemohlo trefit za záda brankářky a potom z ojedinělého útoku a nešťastné teči od Štěpy soupeř snížil. Střely 12:5. Ve třetí třetině vyměnil trenér křídla v útocích a nabádal hráčky k ještě častější střelbě. Kladnu paradoxně pomohla maminka druhé plzeňské brankářky, která si vydupala nasazení své dcery do zápasu. To se stalo v 45 minutě a již za minutu poprvé inkasovala. Další branky následovaly v rychlém sledu. Naše brankářka se v této části hry nudila, protože na ní šla pouze 1 střela. Střely 23:1

Třetiny: (2:0, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: Nováková 2+2, Kuželová 2+2, Vacková 1+1, Flachsová 1+1, Šťastná 0+2, Vlasjuková 0+1 a Jančová 0+1.

Vyloučení 2:3, využití 1:0

Kladno – Slávia 1:5

Ve čtvrtém kole nás čekala Slávia, tradičně nejtěžší soupeř, ve kterém hrají pouze reprezentantky. 1. třetina začala velmi svižně za velké převahy Slávie. Kladno nestíhalo a dopouštělo se faulů. Dvě ze tří vyloučení Slávia potrestala a do kabin se šlo za stavu 0:2. Střely 1:16. Druhá třetina byla vyrovnanější a opět ve velkém tempu. Pipkové ze Slávie se zdálo, že hokeje již bylo dost a do hry vsunula zápasnický chvat, který se evidentně rozhodčímu líbil a ocenil ho za 2+2 minuty. Slávia v této třetině zvýšila na 1:4. Střely 7:18. Třetí třetina byla nejpohlednější s množstvím samostatných úniků. Slávia zvýšila na 0:5. Hra se úplně vyrovnala v momentě, kdy Nováková snížila na 1:5, ale na další korekci výsledku již nebyl čas. Střely 6:16

Třetiny: (0:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: Nováková 1+0, Vopravilová 0+1

Vyloučení 6:6, využití 0:2

Příspěvek byl publikován v rubrice Historie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.